• همه مقالات
  • جرایم
  • حقوقی
  • خانواده
  • قراردادها
  • کارگر و کارفرما
  • کیفری
  • وکالت

قصه تلخ و دردناک قتل زن توسط شوهر

یکی از خشن ترین انواع قتل ها که در خانواده اتفاق می افتد و در دسته قتل های خانوادگی جا می گیرد، قتل زن به دست شوهر و یا شوهر توسط زن است. فارغ از انگیزه هایی مثل خیانت که اشخاص از انجام این قتل ها می توانند داشته باشند، وقوع آنها در جامعه بسیار جنجال برانگیز است. مثل قتلی که سال گذشته کلی سر و صدا کرد.

قتل

قانون درباره اهدای جنین چه می گوید؟

کلیه مراکز تخصصی درمان ناباروری ذیصلاح مجازند با رعایت ضوابط شرعی و شرایط تصویب شده در قانون، نسبت به انتقال جنین ‌های به دست آمده از تلقیح خارج از رحم زوج‌ های قانونی و شرعی پس از موافقت کتبی زوجین صاحب جنین به رحم زنانی که پس از ازدواج و انجام اقدامات پزشکی ناباروری آنها به اثبات رسیده اقدام کنند.

قانون درباره اهدای جنین چه می گوید؟

فسخ قرارداد و ریزه کاری هایش

هر قراردادی یک معادله حقوقی است که یک یا چندین مجهول برای حل کردن دارد. فسخ قرارداد نکات و جزییاتی دارد که می تواند شما را سر در گم کند. اگر به هر دلیلی می خواهید قراردادی را به هم بزنید تمام شرط و شروط را با زبان بسیار ساده در این مقاله نوشتیم. خواندنش توصیه می شود.

فسخ قرارداد و ریزه کاری هایش

نکات حقوقی خرید و فروش ملک

گاهی اوقات خریدار ملک توجهی به تطابق مشخصات ثبت شده در سند با مشخصات واقعی ملک ندارد. این سهل انگاری، احتمال ایجاد مشکلات حقوقی و قضایی را افزایش می دهد و افراد را درگیر خرید و فروش ملک مشکل دار می کند. بازدید از ملکی که قرار است خریداری شود، از جمله مهمترین نکات حقوقی خرید و فروش ملک به حساب می آید.

نکات حقوقی خرید و فروش ملک

حکم مهریه زنی که قبل از نزدیکی طلاق بگیرد چیست؟

اگر شوهر بخواهد همسرش را قبل از اولین نزدیکی طلاق دهد، در صورتی که مهریه را به همسرش داده باشد، نصف مهریه از طرف زن باید به مرد برگردد. اگر مهریه رد و بدل نشده باشد تعهد مرد به پرداخت نصف مهریه است.

طلاق قبل از نزدیکی

نفقه چیست و چگونه محاسبه میشود

نفقه در فرهنگ لغت هزینه، خرج، روزی و مایحتاج معاش معنی شده است. معنی اصطلاحی آن هم کاملا شبیه به معنی لغوی است و شامل چیزهایی است که برای گذران زندگی ضروری است. خوب است بدانید درباره نفقه در قانون مدنی اینطور آمده است: نفقه عبارت است از مسکن، البسه، غذا و اثاث البیت که به طور متعارف با وضعیت زن متناسب باشد و خادم در صورت عادت به داشتن خادم یا احتیاج او به واسطه مرض یا نقصان اعضا.

دانستنی های جالب درباره نفقه

مشاوره تلفنی وکیل خانواده ؛ آسان اما حساس

استفاده از خدمات مشاوره تلفنی وکیل خانواده در مواردی که شهروندان ترجیح می دهند در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند، یک انتخاب هوشمندانه است. چون مشاوره تلفنی وکیل خانواده، شما را از دردسرهایی مانند ترافیک، هزینه سفر درون شهری، هزینه های جانبی، اتلاف وقت و بویژه ابتلا به بیماری های همه گیر خلاص می کند.

مشاوره تلفنی وکیل خانواده ؛ آسان اما حساس

چرا به بهترین وکیل خانواده نیاز داریم؟

از وظایف مهم بهترین وکیل خانواده، ارائه مشاوره دقیق به افرادی است که با پرونده خانواده ارتباط مستقیم دارند. بهترین وکیل خانواده وظیفه دارد تمامی جزئیات، حقایق و احتمالات را به طور کامل، جامع اما به زبان ساده و قابل فهم برای افراد درگیر پرونده توضیح دهد و آنها را از روند حقوقی مسئله به طور کامل آگاه کند تا بدانند تصمیمی که در آستانه گرفتن آن هستند ممکن است چه تبعاتی و برای چه کسانی داشته باشد.

بهترین وکیل خانواده

مشاور حقوقی خانواده برای همه اعضای خانه

مشاور حقوقی خانواده به طور تخصصی به موضوعات خانوادگی تسلط دارد و با رویه قضایی در دعاوی خانواده به خوبی آشناست. او آگاهی کافی و اطلاعات دقیق درباره حقوق و مطالبات قانونی هر یک از اعضای خانواده را دارد. از جمله مهمترین مشاوره هایی که توسط مشاور حقوقی خانواده ارائه می‌شود می توان به مهریه، نامزدی، ازدواج، طلاق، تمکین، نفقه، شروط ضمن عقد، حضانت فرزند، اثبات عسر و حرج و… اشاره کرد.

مشاور حقوقی خانواده برای همه اعضای خانه 1

وکیل خانواده در تهران

وکیل خانواده به وکیلی گفته می شود که متخصص دعاوی خانوادگی است که هم به موضوعات این حوزه اشراف دارد و هم به رویه قضایی مسلط است. موضوعات خانواده از جمله زیرشاخه های پرکاربرد و پرمخاطب در علم حقوق به شمار می آید. مهمترین موضوعاتی که توسط وکیل خانواده پیگیری می‌شود عبارت است از: مهریه، طلاق، نفقه، ثبت ازدواج دائم، شروط ضمن عقد، فسخ نکاح، حضانت فرزند و…

وکیل خانواده برای دعاوی خانوادگی

وکیل طلاق توافقی کیست؟

در مراحل انجام طلاق توافقی هر کدام از زوجین حق انتخاب وکیل برای خود دارند. وکیل می تواند با شناسنامه، کارت ملی و عقد نامه اقدام به ثبت دادخواست طلاق کند. با گرفتن وکیل زوجین می ‌توانند بدون این که خودشان مراجعه حضوری به دادگاه داشته باشند، مراحل طلاق را توسط وکیل خود به آسانی و با سرعت انجام دهند.

وکیل طلاق توافقی کیست؟

همه چیز درباره مشاوره حقوقی طلاق توافقی

مشاور حقوقی طلاق توافقی وظیفه دارد با پرسیدن سوالات دقیق و بررسی کامل شرایط زوجین و جمع کردن اطلاعات در سرعت پروسه طلاق به آنها کمک کند یا شرایط بازگشت همسران به زندگی مشترک را فراهم کند. اگر مشکلات آنقدر عمیق و ریشه دار بود که قابل حل نبود یا زوجین به هیچ عنوان توانایی ماندن کنارهم را نداشتند، مشاورحقوقی موظف است به هر دو نفر کمک کند تا در سریع ترین زمان و با کمترین آسیب روحی و مالی از هم جدا شوند.

همه چیز درباره مشاوره حقوقی طلاق توافقی

تفاوت وکیل دادگستری با وکیل قوه قضاییه

آشنایی با اصطلاحات رایج در حوزه وکالت و مسائل حقوقی مثل تفاوت وکیل دادگستری با وکیل قوه قضاییه برای انتخاب صحیح و نتیجه دلخواه بسیار ضروری است. اینکه هر کدام در چه زمینه ای تخصص دارند و در کدام مسائل می توانند به شما کمک کنند شما را به سرعت بیشتری به مقصد می رساند. در این مقاله سعی کردیم تعریف وکیل دادگستری و وکیل قوه قضاییه و تفاوت آنها را برایتان توضیح دهیم.

وکیل دادگستری

انواع وکالت را بشناسیم

طبق قانون کشورمان از جمله موارد حقوق شهروندی این است که می‌شود برای انجام کارهای قضایی، یکی از انواع وکالت را برگزید. گاهی هم با توجه به گسترش روابط اجتماعی بین افراد مختلف اختلافاتی به وجود می ‌آید که ممکن است با صحبت و پا در میانی و ریش سفیدی قضیه حل نشود. آن وقت است که نیاز به قاضی عادل و تصمیم او احساس می‌ شود. اما تصمیم قاضی کاملا بستگی به اطلاعاتی دارد که شما در اختیار او قرار می‌ دهید. دانستن اینکه چقدر نکات هرچند بسیار کوچک و بی ‌اهمیت می ‌تواند در تصمیم قاضی تاثیر گذار باشد، قطعا نیازمند دانش وکیل است. بنابراین آشنایی شما با انواع وکالت ضروری است.

انواع وکالت را داریم! درخواستت را ثبت کن

دنبال وکیل طلاق ارزان هستید؟ خوش آمدید

در بسیاری از پرونده های طلاق که به موفقیت ختم می شود، رسم حرفه ‌ای و روال بر این است که یک وکیل طلاق به شخص متقاضی، مشاوره حقوقی ارائه می دهد. حتی در صورت توافق، وکیل طلاق به عنوان نماینده فرد در پرونده طلاق وارد عمل می شود تا میزان موفقیت او در روند حقوقی و قضایی افزایش یابد. نکته مهم درباره وکیل طلاق این است که باید دارای تحصیلات بالا و تجربه مناسب باشد و بتواند به خوبی از موکل خود دفاع کند.

وکیل طلاق ارزان

انواع وکیل را بشناسیم

در کشورهای پیشرفته وکیل تخصصی طرفدار بیشتری دارد. وکیل تخصصی به این معناست که وکلا فقط به صورت تخصصی و در زمینه های خاص مشاوره می دهند مثلا وکیل تجاری، وکیل طلاق نمی شود اما در ایران به شکل رسمی و اداری، نظام تخصصی برای وکلا در نظر گرفته نشده است. بنابراین هنوز برای نهادینه شدن فرهنگ مراجعه به وکیل تخصصی باید تلاش کنیم.

انواع وکیل

وکیل ارزان در تهران

عموم مردم از حق الزحمه وکیل اطلاع درستی ندارند. آنها تصور می‌ کنند حق ‌الوکاله و تعرفه وکالت، مبلغ بسیار هنگفتی است و هر کسی از عهده آن برنمی ‌آید. اما واقعیت این است که تعرفه وکالت و دستمزد وکیل ثابت نیست. با توجه به نوع پرونده، مدت زمان درگیری، سابقه و تجربه وکیل، مبلغ حق المشاوره می ‌تواند تغییر کند.

وکیل ارزان در تهران

پا را از حد خود فراتر نگذار

یکی از خصوصیات انسان، عزت نفس اوست که حفظ آن بسیار مهم است. حتی افرادی که به ظاهر موقعیت اجتماعی خاصی ندارند و حتی ممکن است جزو قشر ضعیف جامعه باشند، برای شخصیت خود احترام قائل هستند و دوست ندارند با توهین و اهانت از سوی دیگران مواجه شوند. با توجه به این که حفظ عزت فردی برای هر انسانی لازم است، قوانینی نیز برای این امر وجود دارد؛ اما چه دلایلی وجود دارد که فرد اقدام به توهین و اهانت به دیگران کند؟

خارِ ماده قانونی در پای توهین کننده

همه چیز درباره بهترین وکیل پایه یک دادگستری

امروزه شغل وکالت به واسطه فعالیت هزاران وکیل پایه یک دادگستری، به صورت تخصصی درآمده است و هر وکیل مجرب در یک زمینه خاص که تجربه و تسلط بیشتری دارد به صورت تخصصی فعالیت می‌کند تا شما بتوانید بهترین وکیل را برای خودتان انتخاب کنید.

همه چیز درباره بهترین وکیل پایه یک دادگستری

خرید و فروش ملک ؛ قولنامه را قورت بده!

خرید و فروش ملک از جمله معاملاتی است که باید مراحل آن را به خوبی بدانیم تا در هنگام یا بعد از عقد قرارداد و انجام معامله با مشکلات حقوقی مواجه نشویم. برخی از افراد به واسطه فعالیت‌های زیادی که در زمینه خرید و فروش ملک دارند با این بخش و قوانین آن به خوبی آشنا هستند، اما بخش قابل توجهی از جامعه شاید در طول زندگی خود به دفعات زیادی وارد معامله ملک نشوند. این افراد برای انجام صحیح کارها حتما به یک کارشناس ملک نیاز خواهند داشت.

خرید و فروش ملک ؛ قولنامه را قورت بده!

معامله خودرو ؛ کلاه چرخ‌دار سرتان نرود!

معامله خودرو با ریسک و مشکلات متعددی همراه است و برای خرید به شیوه‌ای امن و مطمئن باید نکاتی را در نظر داشته باشیم. یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای خرید خودرویی سالم مراجعه به نمایندگی های رسمی و خرید خودروی صفر کیلومتر یا استفاده از نظرات یک کارشناس خودرو است. برخی افراد بدون داشتن هیچ آگاهی و اطلاعات لازم یا بدون استفاده از نظرات یک کارشناس رسمی خودرو اقدام به خرید خودروی دست دوم می‌کنند و بعد از گذشت مدت زمانی، متوجه می‌شوند که هنگام خرید به مسائل مهمی توجه نکرده‌اند؛ در ادامه به شرح نکاتی می‌پردازیم که در هنگام خرید خودروی دست دوم توجه به آن‌ها الزامی است.

معامله خودرو ؛ کلاه چرخ‌دار سرتان نرود!

آپارتمان‌ نشینی ؛ چهاردیواری غیراختیاری!

آپارتمان واحد مستقلی است که در داخل ساختمان‌ چندطبقه‌، برای کار تجاری، اداری یا مسکونی خریداری یا اجاره می‌شود. با رشد و توسعه شهرنشینی، آپارتمان‌ نشینی تبدیل به یک سبک زندگی مدرن شده است. البته هرچند میزان آپارتمان‌ نشینی افزایش یافته، ولی هنوز آن‌طور که باید، فرهنگ آپارتمان‌ نشینی نهادینه نشده است. برخی افراد با این تصور که «چهار دیواری، اختیاری است»، هر کاری که دلشان بخواهد در آپارتمان انجام می‌دهند و آسایش و آرامش همسایه‌های خود را از بین می‌برند.

آپارتمان‌ نشینی ؛ چهاردیواری غیراختیاری!

کلاهبرداری و انواع آن در قانون

کلاهبردارها با مجرم‌های جرائم دیگر یک تفاوت اساسی دارند؛ چراکه در اکثر جرائم، قربانی بدون رضایت یا آگاهی فرد و در بعضی مواقع به دلیل استفاده مجرم از خشونت، مال خود را در اختیار مجرم قرار می‌دهند. اما فرد کلاهبردار با انجام مانور متقلبانه، افراد را متقاعد می‌کند که با رضایت شخصی و در برخی موارد حتی با التماس فرد قربانی و با امید کسب منفعت بیشتر، اموال خود را در اختیار کلاهبردار قرار بدهند.

انواع کلاهبرداری در قانون

چک برگشتی کجا می‌رود؟!

سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح می‌شود این است که دارنده چک چه زمانی می‌تواند آن را برگشت بزند؟ پاسخ این است: وقتی حساب بانکی مربوط به چک، موجودی کافی نداشته باشد یا زمانی که صادرکننده چک، اشتباهاتی را در تنظیمات چک انجام دهد مانند: انطباق نداشتن امضا او، وجود اختلاف در مطالب مربوط به چک، وجود خط‌خوردگی یا قلم‌خوردگی روی چک. یا اینکه چک، از حساب مسدود شده‌ای صادر شود. در این حالت‌ها می‌توان چک را برگشت زد.

چک برگشتی کجا می‌رود؟!

دزد را بزنیم یا نه؟!

یکی از مهمترین ناهنجاری‌های اجتماعی، دزدی و سرقت است که در قالب رفتارهای خارج از قانون، عرف و اخلاق جامعه رخ می‌دهد. این ناهنجاری ریشه در عوامل مختلفی از جمله فقر، راحت‌ طلبی و تنبلی اجتماعی، بی‌سوادی، آشفتگی‌های خانوادگی و… دارد و مقابله با این عمل ناپسند به عزم همگانی نیاز دارد. در واقع سرقت به شکل‌های مختلف سبب بروز آزارهای روانی و زیان‌های مادی به شهروندان جامعه می‌شود و به نوعی هیچ یک از جوامع بشری از این پدیده زشت در امان نیستند.

دزد را بزنیم یا نه؟!

فریب در ازدواج ؛ نقاب در نکاح!

یکی از اصول مهم که دختر و پسر قبل از ازدواج باید آن را جدی بگیرند وجود صداقت در خصوصیات اخلاقی هر یک از طرفین است. برای محک زدن صداقت طرف مقابل، معمولا پیشنهاد می‌شود که هر دو نفر مدت زمانی را به معاشرت با هم بپردازند و از خصوصیات اخلاقی یکدیگر آگاه شوند. در موارد متعددی مشاهده شده است که یکی از زوجین با فریب دادن طرف مقابل، بسیاری از مشکلات و مسائل شخصی خود را پنهان می‌کند و یا با دروغ، آن را به شکل دیگری جلوه می‌دهد.

فریب در ازدواج

ازدواج مجدد ؛ با اجازه هیچ‌کس!

ازدواج یکی از جدی‌ترین و مهم‌ترین مسائل در زندگی است که باید با آگاهی و حضور کامل عقل انجام شود. نقش احساسات و عواطف در امر ازدواج بر کسی پوشیده نیست اما برای یک انتخاب درست باید بین احساس و عقل اعتدال برقرار کرد تا از هر گونه اشتباه و سوء‌تفاهم جلوگیری شود. در این میان، ازدواج مجدد موضوعی اجتماعی است که در موقعیت‌های مختلف شرایط و قوانین خاصی را دربرمی‌گیرد.

ازدواج مجدد

وکیل خانواده ؛ خانه‌های آسوده

حقوق خانواده یکی از مهمترین شاخه‌های علم حقوق شناخته می‌شود. خانواده به عنوان کوچکترین و نخستین نهاد اجتماعی، همواره مورد حمایت و احترام قانون بوده است و از حقوق مشخصی برخوردار است. بنابراین رسیدگی به اختلافات مطرح شده در دادگاه خانواده به تخصص و مهارت خاصی نیاز دارد که یک وکیل خانواده باتجربه و حرفه‌ای، می‌تواند در چنین مواقعی اشخاص را از چالش‌های حقوقی پیش‌رو به ساحل آرامش برساند.

وکیل خانواده

وکیل و موکل ؛ زوج طلایی قانون

نهادینه شدن فرهنگ مراجعه به وکیل می‌تواند آمار پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی را کاهش دهد. همچنین از آنجا که پرونده‌ها و موضوعات حقوقی توسط وکیل به عنوان شخص متخصص پیگیری می‌شود، کاهش زمان رسیدگی را به دنبال داشت. چراکه قاضی و مرکز قضایی به خوبی با ادبیات وکلا آشنا هستند و وکیل هم آشنایی مناسبی با ادبیات قاضی دارد؛ به عبارتی آن‌ها زبان یکدیگر را به خوبی متوجه می‌شوند و همین موضوع از هدر رفتن زمان جلوگیری می‌کند.

وکیل و موکل

سرقت ؛ از «سین» تا «ت»!

سرقت یعنی دزدیدن، برداشتن و ربودن مالی که متعلق به دیگری است. در تمامی موارد مربوط به جرم سرقت، سارق باید مالی را که دزدیده است را به صاحب اصلی آن برگرداند.

سرقت

شرایط عقد دائم و موقت

عقد و نکاح به یک معنا است و به عنوان قرارداد ازدواج دو نفر شناخته می‌شود. همان‌طور که هر قراردادی یک سری شرایط را در خود نهفته دارد، نکاح و ازدواج قانونی دو نفر نیز همین گونه است. هر چند در بین شادی و خوشی‌های ازدواج، ممکن است طرفین به این شرایط توجهی نداشته باشند.
عقد در اصل دو نوع است که به نام عقد دائم و موقت شناخته می‌شوند. هر کدام از این روش‌های ازدواج، شرایطی مخصوص به خود را دارد.

شرایط عقد دائم و موقت

کارفرما و حق و حقوقی که به‌‌گردن اوست

حقوق و دستمزد به معنای پرداخت هزینه‌ای است که در مقابل فعالیت کارکنان در هر شرکت و مؤسسه‌ای به آن‌ها پرداخت می‌شود. کارفرمایان برای جبران زحمات کارکنان خود مبلغی را به عنوان حقوق و دستمزد پرداخت می‌کنند.
موضوع حقوق و دستمزد از زمان‌های بسیار قدیم نیز مطرح بوده است و به دلیل برخی ناعدالتی‌های صورت گرفته در این زمینه، بعدها یک سری قوانین برای حقوق و دستمزد در نظر گرفته شد.

حق و حقوقی که به گردن کارفرما است

قانون سفته و هر آن‌چه که باید از سفته بدانید

سفته یکی از اسناد تجاری است که به موجب آن امضاکننده‌ سفته تعهد می‌دهد تا در موعد مقرر یا عندالمطالبه، مبلغی را در وجه فرد یا موسسه ذکرشده در سفته بپردازد. در گذشته به دلیل خطر انتقال پول از جایی به جای دیگر، صاحبان کسب‌وکار یا تجار از آن استفاده می‌کردند و در قبال آن کارمزدی به‌صورت سفته، به‌نام خود و در جایی دیگر به بانک می‌پرداختند.

قانون سفته ها

طلاق توافقی و آشنایی با آن

فرآیند طلاق برای بسیاری از کسانی که در زندگی مشترک به بن‎بست رسیده‌اند، ناخوشایند است. این افراد در یک برهه با کشمکش‌های فراوان و بدون توافق مواجه می‌شوند و با ادامه‌دار شدن تنش‌ها، به طلاق توافقی پناه می‌برند.

در طلاق توافقی، طرفین حرف اول و آخر را می‌زنند و تکلیف همه‌چیز را خودشان مشخص می‌کنند. در این حالت زوجین می‌توانند با مراجعه به یک وکیل دادگستری یا مشاوره حقوقی حضوری اقدام به تعیین و تقسیم تعهدهای خود کنند.

طلاق توافقی

ویروس کرونا مهمان ناخوانده دنیا

این روزها در همه اخبار و محافل و صفحات مجازی شاهد اطلاع‌رسانی، هشدار یا شوخی با ویروس کرونا هستیم. ویروسی که علی‌رغم ایجاد وحشت در اذهان و قلوب مردم کشورمان تلنگری را به برخی زده که ما در مدیریت و مواجه با امور غیرمترقبه در ابتدای جاده سلامت هستیم و اگر از این زاویه به کرونا نگاه کنیم او یک دشمن دلسوز برای ما محسوب می‌شود.

ویروس کرونا

حضانت فرزند بعد از طلاق

وقتی صحبت از جدایی به میان می‌آید، اکثر مادرها با توجه به وابستگی شدید به فرزندشان، سعی در تحمل ناملایمتی‌های زندگی مشترک دارند و به عبارتی، می‌سوزند و می‌سازند تا ضربه عاطفی متوجه فرزندشان نشود.
زوجین وقتی به پایان راه می‌رسند، باید آمادگی قبول تعهدهای خود بعد از فرآیند طلاق را داشته باشند. اگر بتوانند با یکدیگر بر سر تعهدهای موجود به توافق برسند، این مسیر ساده‌تر طی خواهد شد ولی درصورت عدم توافق در مورد تمامی تعهدها در قبال یکدیگر، قانون تصمیم‌گیری خواهد کرد.

حضانت فرزند بعد از طلاق

از کرونا ویروس نترسید!

باور عموم بر این است که این ویروس به یک‌باره و از طریق خوردن خفاش توسط مردم چین به‌وجود آمده است. اما نکته قابل ذکر این است که مردم چین، قرن‌هاست که به خوردن چنین غذاهایی عادت دارند و تاکنون در دو برهه زمانی با ویروس‌های کشنده‌ دیگری از این خانواده مواجه شده‌اند.

کرونا ویروس

شایعه‌پراکنی کرونایی

شایعه‌پراکنی و شایعه‌سازی پدیده‌ای مخرب و ناپسند است که بر پایه‌ی اطلاعات نامعتبر و بی‌اساس و پیرامون مطلبی مهم منتشر می‌شود که واقعیت را تائید نمی‌کند.

به‌دنبال پخش شایعه‌هایی پیرامون مرگ خسرو آواز ایران، سیدوک نگاهی به شایعه‌پراکنی و بُعد حقوقی آن در ایران خواهد داشت.

شایعه پراکنی کرونایی

سقف دریافت مهریه ۱۱۰ سکه است!

به‌طور معمول مهریه زن در کشور ما به‌صورت طلا، سکه، نقره، ملک و وجه‌نقد تعیین می‌شود که در سال‌های اخیر، این توافق از نظر مقدار و حتی نوع آن شکل‌های گوناگونی به خود گرفته است.

سقف دریافت مهریه

مهریه و شناخت انواع آن

مهریه حق مالی زنی است که به موجب عقد ازدواج به او تعلق می‌گیرد و هر زمان که اراده کند، به کمک وکیل دادگستری  و با حکم شرع و قانون اساسی کشور، می‌تواند آن ‌را مطالبه کند. به موجب ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی: «به مجرد عقد، زن مالک مهر می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید». بدان معنی که، زن مالک مهر می‌شود و تحت هیچ شرایطی حتی خیانت به مرد، این مالکیت باطل نمی‌شود.

مهریه

دلایل طلاق و قوانین آن

شاید مهم‌ترین دلیلی که هر شخصی را در آستانه طلاق قرار می‌دهد این است که هرچه زودتر از شرایط استرس‌زا رها شود. این افراد با امید به اینکه هرچه فرآیند طلاق زودتر به پایان برسد، زودتر می‌توانند به روال عادی زندگی برگردند، تصمیم‌گیری‌های عجولانه را بدون دریافت هیچ مشورتی از افراد دلسوز و متخصص نظیر پزشک، پدر، مادر، خواهر، برادر و حتی مشاور حقوقی در دستور کار خود قرا می‌دهند!

دلایل طلاق

فیشینگ (phishing) چیست؟

فیشینگ یا Phishing نوعی کلاهبرداری از طریق فضای مجازی است که با دسترسی به اطلاعات حساب کاربران مانند نام کاربری و گذرواژه یا اطلاعات حساب‌های بانکی انجام می‌شود. شیوه کار در Phishing استفاده از سایت جعلی مشابه سایت اصلی است که می‌تواند وب‌سایتی مشابه وب‌سایت بانک و درگاه بانکی باشد و یا وب‌سایت مشابه سایر وب‌سایت‌هایی که در آن پرداخت آنلاین انجام می‌گیرد. فیشینگ همچنین می‌تواند ایمیل جعلی مشابه با ایمیل شرکت، بانک یا افراد حقیقی باشد که از طریق آن کلاهبرداری انجام می‌شود.

فیشینگ

خیانت در امانت چیست و چه قوانینی دارد؟

خیانت در امانت در قانون مجازات اسلامی جرم تلقی شده و برای مرتکبان به آن مجازات تعیین شده است. طبق قانون، وفا نکردن به عهد و پیمان شکنی در عقود امانی یا رعایت نکردن اصول امانت‌داری در مواردی که موضوع امانت به حکم قانون نزد یک شخص باشد، خیانت در امانت محسوب می‌شود.

خیانت در امانت

بیمه و مشکلاتی که بین کارگر و کارفرما ایجاد می‌کند

كارفرما شخصی است حقيقی يا حقوقی كه كارگر به درخواست و به حساب او در مقابل دريافت حق‌السعی كار می‌كند. قوانین متعددی به تشریح روابط بین کارگر و کارفرما می‌پردازد و با در نظر گرفتن همین قوانین، این روابط شکل گرفته و حقوق میان آن‌ها تعریف می‌شود.

مشکلات بیمه بین کارگر و کارفرما

استارت آپ و صفر تا صد مسائل حقوقی آن

استارتاپ یا استارت‌آپ یک سرمایه‌گذاری به شکل کارآفرینی است که طی آن یک شرکت نوپا ایده‌ی جدیدی برای کسب‌و‌کار ارائه می‌دهد. طبق تعریف استیو بلنک، پروفسور دانشگاه استنفورد، استارتاپ یک سازمان است که برای پیدا کردن یک مدل کسب‌و‌کار تکرارپذیر و مقیاس‌پذیر راه‌اندازی می‌شود.

صفر تا صد مسائل حقوقی یک استارت‌آپ

آخرین مطالب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
فهرست