کارشناسی

کارشناسی

کارشناسی استفاده از اهل فن، متخصصین و کارشناسی امور حقوقی در زمینه‌های مختلف آثار مثبت و خوبی در روابط مالی و قراردادی و کم‌کردن اختلافات و دعاوی ایجاد خواهد کرد.

هر یک از افراد جامعه در زمینۀ خاصی اطلاع و آگاهی دارد و اشراف بر امور مختلف، احتمالی ضعیف یا محال است. از این‌رو، مراجعه به اهل فن و کارشناسان در زمینه‌های مختلف برای یک خرید آگاهانه کمک شایانی به ما خواهد کرد.

بسیاری از اختلافات و دعاوی به‌دلیل عدم آگاهی نسبت به مسائل فنی خرید حاصل می‌شود.

خریدار معمولاً به تعاریف فروشنده در خصوص موردمعامله اطمینان می‌کند و گمان می‌برد آنچه خرید می‌کند دقیقاً منطبق با گفته‌های فروشنده است.

این درحالی است که بعد از خرید اطلاع می‌یابد کالای خریداری‌شده، آن ویژگی‌ها را ندارد. عدۀ بسیاری در این شرایط درصدد طرح دعوا علیه‌ فروشنده بر می‌آیند تا معامله را فسخ یا جبران کنند.

این در شرایطی است که اگر در هنگام خرید دقت می‌کردند، چه بسا از خرید منصرف می‌شدند و از ضررهای بعدی جلوگیری می‌شد.

عدم وجود عرصه‌ای برای مراجعۀ مردم به کارشناس، به‌صورت آنلاین برای خرید آگاهانه، موجب سوء‌استفادۀ برخی فروشنده‌نماها شده است.

به علاوه، فروشنده‌نماها می‌دانند که افراد مال‌باخته ترجیح می‌دهند از حق خود چشم‌پوشی کنند به‌جای اینکه زمان زیادی را صرف دریافت حق خود کنند. این شیوۀ نامناسب در بازار موجبات بازار خریدوفروش نامطمئن را فراهم کرده است.

اگر خریداران بتوانند بعد از انتخاب کالایی که قصد خرید آن را دارند، حضور یک کارشناسی امور حقوقی مرتبط با آن موضوع را به صورت آنلاین درخواست کنند و از صحت اظهارات فروشنده اطمینان حاصل کنند دیگر فروشنده‌نماها نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

«سیدوک» با استفاده از کارشناسان و متخصصین تلاش دارد تا مراجعه به کارشناسان و مشورت با آن‌ها را تسهیل کند.

کارشناسی امور حقوقی «سیدوک» غالباً کارشناسان رسمی دادگستری و بعضاً کارشناسان خبره‌ای هستند که که صلاحیت آن‌ها توسط مراجع ذی‌صلاح تائید شده است.
شما می‌توانید در زمینه‌هایی چون راه و ساختمان (ساختمان و ملک)، وسایل نقلیۀ موتوری (خودرو و ماشین)، امور ثبتی (اسناد)، فرش، مبلمان و وسایل چوبی، طلا، جواهر، ساعت و… خدمات کارشناسی دریافت کنید.

فهرست