امضای تفاهم‌نامه سیدوک و انجمن حمایت از بیماران کلیوی

چکیده :

همه اعضای انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران از خدمات ویژه مشاوره حقوقی بهره‌مند شدند. به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران، مطابق تفاهم‌نامه‌ای که بین انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران و سامانه یکپارچه داوری، وکالت و کارشناسی منعقد شده است، همه اعضای انجمن از جمله بیماران، پرستاران و پرسنل بخش‌های دیالیز، پزشکان همکار و مدیران و کارکنان انجمن در سراسر کشور می‌توانند از خدمات مشاوره حقوقی رایگان استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران، مطابق تفاهم‌نامه‌ای که بین انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران و سامانه یکپارچه داوری، وکالت و کارشناسی منعقد شده است، همه اعضای انجمن از جمله بیماران، پرستاران و پرسنل بخش‌های دیالیز، پزشکان همکار و مدیران و کارکنان انجمن در سراسر کشور می‌توانند از خدمات مشاوره حقوقی رایگان استفاده کنند.

علیرضا خباززاده رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران در آیین امضای این تفاهم‌نامه گفت: این انجمن بیش از ۴۰سال قدمت و سابقه فعالیت دارد و در همه این سال‌ها جای خالی خدمات مشاوره حقوقی که توسط یک مجموعه مورد اعتماد ارائه شود، احساس می‌شد.

وی افزود: بیماران کلیوی در کنار وابستگی و نیاز به خدمات پزشکی و درمانی، باید دسترسی آسان و رایگان به خدمات مشاوره حقوقی داشته باشند تا دغدغه‌های فکری آنها رفع شود و با خیال آسوده به دنبال موضوعات درمانی خود باشند.

امضای تفاهم‌نامه سیدوک و انجمن حمایت از بیماران کلیوی 4

بیماران نباید علاوه بر رنج بیماری، دغدغه دیگری داشته باشند

خباززاده تصریح کرد: امروز خرسندیم که با امضای این تفاهم‌نامه، گام مهمی در راستای آرامش روحی و فکری بیماران و خانواده‌‌های آنها برداشته شده است. این موضوع به اندازه ساخت درمانگاه و تخصیص تجهیزات درمانی و پزشکی، برای انجمن اهمیت دارد چراکه اگر بیماران و خانواده‌هایشان علاوه بر رنج بیماری، درگیر مشکلات حقوقی پیچیده شوند، شرایط سختی را پیش روی خود خواهند دید.

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران اظهار داشت: انجمن وظیفه خود می‌داند که سازوکارهایی را برای بیماران، مدیران، کارکنان و همکاران بخش‌های دیالیز در سراسر کشور فراهم نماید که بتوانند از مشورت حقوقی رایگان بهره‌مند شوند و خدای‌ناکرده به خاطر یک اقدام یا امضای بدون مشورت، درگیر مشکلات حقوقی و قضایی نشوند.

وی ادامه داد: ارزش و ثمره این تفاهم‌نامه در بلندمدت آشکار خواهد شد چراکه یک حرکت بزرگ و مهمی برای خانواده بزرگ انجمن است.

همه شرکت‌ها وارد عرصه مسئولیت اجتماعی شوند

فردین آقایی مدیرعامل سامانه یکپارچه داوری، وکالت و کارشناسی نیز در این آیین گفت: وظیفه و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها و شرکت‌ها ایجاب می‌کند که در کنار اقدامات اقتصادی و کسب و کاری خود، توجه به اقشار محترم جامعه که بنا به دلایلی دچار مشکلات یا بیماری شده‌اند را در دستور کار داشته باشند.

وی افزود: بر همین اساس، سامانه یکپارچه داوری، وکالت و کارشناسی (سیدوک) تصمیم گرفته است که جمعیت تقریبی ۸۰ تا ۱۰۰هزار نفری انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران را تحت پوشش خدمات ویژه مشاوره حقوقی قرار دهد تا گامی در جهت انجام مسئولیت اجتماعی خود برداشته باشد.

امضای تفاهم‌نامه سیدوک و انجمن حمایت از بیماران کلیوی 3

آقایی تصریح کرد: نیمی از موضوعات زندگی افراد جامعه به مسائل بهداشت، درمان، اقتصاد و فرهنگ و… اختصاص دارد و نیم دیگر که بسیار مهم است، مربوط به موضوعات مشاوره حقوقی و وکالت است؛ چراکه اگر به طور مثال یک نفر یک امضای نسنجیده و بدون مشورت در یک معامله یا قرارداد درج کند، شاید زندگی خودش و خانواده‌اش را به نابودی بکشاند و یک عمر درگیر جبران آن خطا باشد.

مدیرعامل سامانه یکپارچه داوری، وکالت و کارشناسی تاکید کرد: سیدوک حامی انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور است و در حد توان و امکاناتش، به همه اعضای انجمن از جمله بیماران، پزشکان، پرستاران، مدیران و پرسنل خدمات مشاوره حقوقی ارائه خواهد داد.

گفتنی است انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور به زودی روش استفاده از این خدمات را به اعضای خود اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
برچسب ها :

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

Average
5 Based On 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امتیاز مطلب:

امتیاز شما به این مطلب

آخرین مطالب

فهرست