مشاوره حقوقی انلاین و حضوری از طریق وکیل تخصصی خانواده

مشاوره حقوقی تخصصی خانواده

پیش از هر اقدامی برای موضوعات حقوقی خانواده، چند دقیقه مشاوره تلفنی و آنلاین با وکیل تخصصی خانواده می تواند به بسیاری از سوالات و ابهامات حقوقی شما پاسخ دهد و در نهایت کمک می کند که با دست پر اقدام کنید

مشکلات حقوقی خانواده از طلاق گرفته تا نفقه، مهریه، حضانت، اجرت المثل و .. پیچیدگی حقوقی زیادی دارند بنابراین برای بررسی تمام جوانب تصمیم شما، حتما به بهترین وکیل تخصصی خانواده نیازمند می باشید.

گره ای که با دست باز میشه چرا با دندون؟

شما در سیدوک می توانید با هزینه ناچیزی فوری و آنلاین به بهترین وکیل پایه یک در زمینه خانواده دسترسی داشته باشید و بهترین مسیر را انتخاب کنید! همچنین در صورت علاقه می توانید مسئولیت ادامه روند پرونده خود را به وکیل خود بسپارید

ما این اطمینان را به شما می دهیم که همواره وکلای حقوقی مجرب، دلسوز و امانت دار در سیدوک با حفظ حریم خصوصی برای راهنمایی شما انتخاب شوند و تا پایان پرونده همراه شما باشند.

“درخواست مشاوره حقوقی آنلاین یا حضوری

درخواست مشاوره

مشاوره تلفنی

وکلای تخصصی خانواده و طلاق در سیدوک با بیش از ۱۰۰۰ پرونده موفق، کمک زیادی به احقاق حق افرادی که مشکلات خانوادگی حقوقی داشته اند، کرده اند. برای اینکه تو راهروهای دادگاه گرفتار نشوید، کارکشته ترین وکلا را به شما معرفی می کنیم و قدم به قدم تا حصول نتیجه با شما خواهند بود.

 

مزایای سیدوک در زمینه خانواده

  • انتخاب وکیل پایه یک تخصصی خانم و آقا جهت مشاوره تلفنی یا حضوری
  • معرفی بهترین وکلای طلاق و خانواده
  • مشاوره حقوقی تخصصی آنلاین و تلفنی ۲۴ ساعته با خطوط اختصاصی بدون انتظار
  • امکان ملاقات حضوری وکیل خانواده در محلی که شما تعیین می کنید
  • حمایت سیدوک از شما در صورت عدم رضایت از وکیل و جایگزینی با وکیل دیگر

«سیدوک» کنار شماست تا با آرامش و لبخند زندگی کنید

سوالات حقوقی متداول

آیا گرفتن مشاوره و وکیل تخصصی خانواده ضرورت دارد؟

به علت پیچیدگی حقوقی مسائل مربوط به خانواده ما پیشنهاد می کنیم حتما برای مشکلات حقوقی خانواده از وکلایی که تجربه فعالیت در زمینه مشاوره حقوقی خانواده و طلاق را دارند استفاده کنید.

سیدوک در زمینه خانواده چه کمکی می کند؟

در سیدوک شما با بهترین قیمت تلفنی یا حضوری به بهترین وکیل نفقه، حضانت، و مشاور حقوقی خانواده دسترسی خواهید داشت و در کوتاهترین زمان تمام سوالات و ابهامات حقوقی شما پاسخ داده خواهد شد.

آیا غیر حضوری میتوان طلاق گرفت؟

وکلای تخصصی خانواده در سیدوک این امکان را برای شما فراهم کردند که در صورت طلاق توافقی تا آنجا که امکان دارد بدون حضور زوج و زوجه طلاق به صورت فوری انجام گیرد

در چه شرایطی والدین می توانند با فرزندان خود پس از طلاق ملاقات نمایند ؟

شرایط ملاقات والدین با فرزند با توجه به شرایط حضانت بنا بر تصمیم قاضی در حکم طلاق مشخص می گردد

آیا می توان والدین را از ملاقات با فرزندان محروم نمود ؟

خیر ؛ امکان محروم نمودن والدین از ملاقات با کودک امکان پذیر نیست. مگر در شرایطی که بنا بر تشخیص مددکار ملاقات والدین و فرزند آسیب روحی و روانی برای فرزند به همراه داشته باشد.

تقسیم ارث زوجه به چه صورت است؟

در خصوص تقسیم ارث بحث تصفیه دیون(بدهی ها) اولویت دارد و در وحله دوم اگر شخص فوت شده دارای همسر و فرزند باشد ولو اینکه این فرزند از همان همسر باشد و یا خیر سهم الارث زن یک هشتم از کل ماترک می باشد و ارث زن بدون فرزند یک چهارم ماترک می باشد، در صورتی که شخص فوت شده دارای چند همسر باشد مقادیر یک هشتم و یک چهارم بین ایشان به صورت مساوی تقسیم می شود

چه کسانی می‌توانند از دادگاه درخواست مهروموم ترکه متوفی را کنند؟

۱. هر یک از ورثه متفی یا نماینده قانونی آن‌ها که می تواند وکیل تخصصی خانواده باشد ۲٫ موصی له (کسی که به نفع او وصیت شده) ۳٫ طلبکار متوفی که طلب او مستند به سند رسمی یا حکم قطعی باشد به مقدار طلب ۴٫ کسی که از طرف متوفی به عنوان وصی معین شده باشد.

تفاوت مهریه عندالاستطاعه و عندالمطالبه چیست؟

مهریه دینیست بر گردن مرد که باید به همسر پرداخت شود در عندالاستطاعه تا زمانی که مرد توانایی مالی پرداخت مهریه را نداشته باشد، زن نمیتواند مهریه خود را وصول کند. در مهریه عندالاستطاعه باید ثابت شود که زوج توانایی پرداخت مهریه را دارد یا ندارد. اگر عندالمطالبه در عقدنامه درج شود، مرد محکوم به پرداخت مهریه شده و با توجه به شرایط باید آن را پرداخت کند.

در صورت اثبات خیانت زن، آیا مهریه به آن تعلق می‌گیرد؟

بله، حتی در صورت اثبات این موضوع، مهریه خانم باید پرداخت شود.

آیا برای بخشیدن مهریه در دفترخانه حتما نیاز به حضور پدر دختر است؟

از نظر قانونی منعی برای انجام این عمل توسط زن بالغ به تنهایی وجود ندارد ولیکن در برخی دفتر خانه ها بنا بر روال عمومی حضوری عضوی از خانواده را الزامی میدانند

اگر خانم ازدواج مجدد انجام دهد، مهریه ازدواج اول منتفی می شود؟

خیر، حتی اگر زن مجددا ازدواج کند، هر آنچه از ازدواج اول نبخشیده و پرداخت نشده کماکان طلبکار است و خانم می‌تواند از شوهر سابق و همسر کنونی خود همزمان مهریه خود را مطالبه کند.

تعیین دست و یا پای مرد به عنوان مهریه در صورتی که دختر پسر را با هم بگیرند، واقعیت دارد؟

خیر امکان تعیین هر آنچه که قابلیت سنجش مالی نداشته باشد نمیتواند به عنوان مهریه تعیین گردد

چه موقع قاضی بدون رضایت شوهر رای به طلاق میدهد؟

از نظر قانونی حق طلاق به مرد داده شده، مگر در مواردي که قانون معين کرده باشد.به علت سوء رفتار مرد يا وجود عسر و حرج يا به علت عجز شوهر از دادن نفقه يا خودداري او از پرداخت نفقه و عدم امکان اجراي حکم دادگاه به الزام شوهر به پرداخت نفقه و در صورتی که زوج چهار سال تمام مفقودالاثر باشد در اين موارد زوجه می تواند از دادگاه درخواست صدور حکم طلاق نماید.

ممنوع الخروج کردن مرد بابت مهریه به چه صورت است؟

پس از یک جلسه مشاوره با وکیل خانواده، زن برای دریافت مهریه می تواند به دفترخانه رسمی مراجعه کرده و مبادرت به صدور اجراییه نماید که پس از ابلاغ آن به زوج، زن می تواند تمام اموال منقول و غیر منقول همسر را بازداشت نماید اما امکان دارد در برخی موارد زن امکان دسترسی به اموال شوهر را نداشته باشد یا نتواند مالی را برای وصول طلبش معرفی نماید و مرد هم خود از معرفی اموالش خودداری نماید که در این شرایط می تواند درخواست صدور درستور ممنوع الخروج شدن زوج را نماید تا زوج به دلیل پرداخت نکردن مهریه و فرار از پرداخت امکان خروج از کشور را نداشته باشد و بتوان از این لحاظ مانع فرار او شد.

در صورت عدم تمکین زن، نفقه و مهریه از او ساقط می شود؟

در صورت عدم تمکین زن از طریق وکیل تخصصی خانواده، دادخواست از طرف زوج در دادگاه مطرح می گردد بنابراین در صورت ثابت شدن، نفقه به زوجه تعلق نمی گیرد ولی مهریه به او تعلق خواهد گرفت.

فهرست